+38 (097) 344 13 70

ТОП-5 перших весняних квітів

ТОП-5 перших весняних квітів

Різноманітні, красиві та чарівні весняні квіти в Україні.

1. Всім нам відомий підсніжник, який з першими промінцями весняного сонця розпускається на галявинах. У народі підсніжник називають молочною квіткою або сніговим дзвіночком. Її цибулина є отруйною. Проте цінна квітка, яка занесена до Червоної книги.

2. Білоцвіт весняний. Майже завжди росте поряд з підсніжником. Часто його називають скороспілка весняна, лісовий нарцис, жовтка. Ці назви описують саму квітку, а саме те, що вона розцвітає однією з перших на початку весни та на наявність у неї жовтих вкраплень на пелюстках.

3. Крокус. Назва крокус пов’язана з грецькою легендою. Легенда розповідає про те, що житель Олімпу бог Гермес під час змагання зі своїм другом Кроком, випадково вбив його. Оплакуючи, Гермес перетворив краплі його крові в прекрасні квіти крокуси – такі ж красиві, яким був його друг.

4. Рябець шаховий. Цвітіння цієї квітки вважають одним з чудом природи. Це яскраве явище можна спостерігати в заплавах річки Дністер, неподалік села Надітичі, що на Львівщині. Там знаходиться ціле поле з дикими тюльпанами.

5. Сон-трава. На території України існує декілька видів цих квітів, і всі вони занесені до Червоної книги. Розквітають вони, зазвичай, з квітня по травень. У сухих лісах і на узліссях, по схилах балок у Лісостепу, на Поліссі, в Розточчі-Опіллі ростуть сон чорніючий та сон широколистий і значно рідше – сон великий та сон Вольфганга.